Kąty Rybackie to mała i spokojna wieś, położona w województwie pomorskim. Nie ma w niej krzykliwych rozrywek, przepełnionych turystami restauracji i lodziarni. Wioska, jak sama nazwa wskazuje, jest głównie przystanią rybacką. Znajduje się tu kameralny port z urokliwą ławeczką rybaka i sklep, w którym można kupić świeże ryby. Jest kilka dobrych barów z jedzeniem, kawiarnia, Muzeum Zalewu Wiślanego i Rezerwat Ornitologiczny. Największą zaletą Kątów Rybackich jest spokój i piękna przyroda. Szerokie, piaszczyste plaże w otoczeniu gęstych lasów sprawiają, że można tu naprawdę odpocząć, wyciszyć się i naładować baterie. My spędziliśmy tu cudowny urlop, jeżdżąc na rowerze, spacerując przez pachnący las do pustej plaży i zachwycając się tym niezwykłym miejscem.
Kąty Rybackie mają doskonałą lokalizację i dają mnóstwo możliwości aktywnego wypoczynku.
Wspaniale przygotowane i niezwykle malownicze trasy rowerowe, zachęcają do rodzinnych wycieczek. Podczas każdej z nich odkrywaliśmy jakieś niesamowite miejsce i zupełnie bezludną, dziką plażę. Będąc w Kątach Rybacki, warto zwiedzić Mikoszewo, aby zobaczyć miejsce ujścia Wisły do morza. Znajduje się tu długi falochron, do którego prowadzi nieco dzika ścieżka. W Mikoszewie znajduje się także kameralna przystań z przeprawą promową na lewy brzeg Wisły oraz niezwykle szeroka i malownicza plaża.
W niedalekiej odległości od Kątów Rybackich znajduje się jeszcze jedna, na skalę światową atrakcja. Mowa tu o Kanale Elbląskim. Podróż samochodem zajęła nam 60 minut, a wrażenia z wycieczki pozostaną z nami na zawsze. Kanał Elbląski liczy prawie 151 km długości i jest najdłuższym żeglownym kanałem w Polsce. To także jedyny kanał na świecie, po którym statki nie tylko płyną, ale także jeżdżą po lądzie na specjalnych szynowych wózkach. Na trasie znajdziemy 5 pochylni, 4 śluzy i 40 różnych mostów, a to wszystko osadzone w niezwykłych sceneriach przyrody.
Kanał Elbląski to wciąż niedoceniany zabytek hydrotechniki, który koniecznie trzeba zobaczyć.
Wzdłuż kanału poprowadzono liczne ścieżki rowerowe, które dają możliwość podziwiania sunących po lądzie statków. Nam udało się zwiedzić jedną z zabytkowych maszynowni, w której znajduje się potężne koło wodne (ok. 8 m średnicy i ok. 5 m szerokości). Była to dla nas niezwykła przygoda i wyjątkowa wycieczka.